حسابداران تراز محور

29 /11 /1395
مدیر سایت
بخشنامه های جدید مالیاتی
308

نحوه اعمال مقررات مالیات بر ارزش افزوده
نحوه اعمال مقررات مالیات بر ارزش افزوده در موارد عدم احراز انجام معامله پس از صدور فاکتور یا پیش فاکتور

حسب اطلاعات واصله در مواردی که مودیان اقدام به صدور فاکتور و یا پیش فاکتور برای عرضه کالا و یا ارائه خدمت می نمایند لیکن به دلایلی و با توافق طرفین معامله و با ارائه اسناد و مدرک مثبته معامله  و با ارائه اسناد و مدارک مثبته معامله محقق نگردیده و یا نسبت به برگشت  آن اقدام شده استبه منظور هماهنگی و ایجاد وحدت رویه مقرر می دارد:

از آنجاییکه طبق مواد (4)و (5)قانون مالیات بر ارزش افزوده عرضه کالا و ارائه خدمت مبنی تعلق مالیات و عوارض ارزش افزوده می باشد  فلذا چنانچه پس از صدور فاکتور ویا پیش فاکتور(از جمله در موارد اخذ تسهیلات بانکی )مطابق بررسی به عمل آمده از دفاتر طرفین معامله و یا سایر اسناد و مدارک مثبته حسب مورد عدم تحقق انجام معامله (عرضه کالا یا اراوه خدمت) یا برگشت آن احراز گردد. در اینصورت مطالبه مالیات و عوارض ارزش افزوده از فروشنده و خریدار در خصوص کالا و خدمات مورد نظر موضوعیت ندارد و به تبع آن اعتبار مالیاتی نیز قابل پذیرش نخواهد بود.

شایان ذکر است در مواردی که حسب مقررات موضوع اطلاعات مدپربوط به فاکتور و یا پیش فاکتور در سامانه های اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور درج گردد عدم پذیرش آن به عنوان معامله و به تبع آن به عنوان عدم مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده منوط به اصلاح آن در سامانه مزبور توسط طرفین معامله حسب مورد خواهد بود.

 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

۰۹۱۲۹۴۹۷۴۵۸

دانلود فایل بخشنامه
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ