شرکت حسابداری |حسابداران تراز محور| موسسه حسابداری | در قراردادهای پیمانکاری خالص ، آیا کارفرما مالیات را بحساب هزینه منظور می‌نماید ؟

08 /12 /1395
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
32526

در قراردادهای پیمانکاری خالص ، آیا کارفرما مالیات را بحساب هزینه منظور می‌نماید ؟




چنانچه مقصود از سوال این باشد که مبلغ خالص قرارداد به پیمانکار پرداخت و ۵ درصد مالیات موضوع ماده ۱۰۴ از طرف کارفرما به نام پیمانکار به حساب سازمان مالیاتی واریز گردد و این مبلغ جزء هزینه کارفرما منظور شود و پیمانکار هم مالیات قرارداد خالص را بدون کسر 3درصد مذکور پرداخت کرده باشد آیا این مالیات مضاعف نمی باشد.
ج- چون مالیات پرداختی توسط کارفرما به نام پیمانکار به حساب واریز گردیده باید با مالیات پرداخت شده جمع و از مالیات مورد مطالبه کسر و مازاد در صورتی که وجود داشته باشد مسترد گردد.

 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

۰۹۱۲۹۴۹۷۴۵۸

 

برچسب ها:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مقالات حسابداری و مالیاتی
جدید ترین سوالات مالی و مالیاتی
چرا حسابداران تراز محور؟

شرکت حسابداری حسابداران ترار محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی شرکت حسابداری حسابداران تراز محور با ما تماس حاصل فرمایید .