حسابداران تراز محور

08 /03 /1396
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
844

آیا پیش‌فاکتور مشمول مالیات بر ارزش افزوده میشود؟
آیا پیش‌فاکتور مشمول مالیات بر ارزش افزوده؟ 
 
بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، پیش‌فاکتورهایی که به معامله ختم نشوند مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نمی‌شوند.بر مبنای بخشنامه‌ی جدید سازمان امور مالیاتی، از این پس پیش‌فاکتورها و فاکتورهایی که به معامله ختم نشده باشند، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند.بر این اساس مؤدیانی که اقدام به ارائه‌ی فاکتور یا پیش فاکتور برای عرضه کالا یا خدمات می‌کنند، در صورتی که با توافق طرفین  و با ارائه‌ی اسناد معتبر، معامله صورت نگرفته باشد، مطالبات مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریدار و فروشنده اخذ نمی‌گردد.
همچنین در صورتی که اطلاعات مربوط به این پیش فاکتورها در سامانه مالیاتی ثبت شده باشد، طرفین باید نسبت به اصلاح آن در سامانه اقدام کنند.
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
44499464 -021     فکس:89775554-021
۰۹۱۲۹۴۹۷۴۵۸
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ