حسابداران تراز محور

09 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1122

نکات و ترفند های مهم چک نویسی

نکات و ترفند های مهم چک نویسی


 نکات و ترفند های مهم چک نویسی

مورد های کلاهبرداری بسیاری در خصوص جعل امضا و یا مبلغ چک مشاهده شده است. لذا با در نظر گرفتن نکات زیر سلامت حساب بانکی و دسته چک های خود را تضمین کنید.
 
1-سعی کنید از امضایی استفاده کنید که نام و نام خانوادگی شما را به لاتین یا فارسی در بر داشته باشد.در غیر این صورت در پای برگه چک های خود از نام و نام خانوادگی خود به دستخط خودتان استفاده کنید تا امکان جعل آن کمتر شود.
 
2-بر روی تاریخ و مبلغ چک مقداری چسب نواری بچسبانید تا بعدا افرادی نتوانند تغییری بر روی عدد آن حاصل نمایند. 
 
3-بهتر است پس از چسباندن با ناخن بر روی نوار چسب بکشید تا جدا شدن آن از روی چک ممکن نباشد.
 
4-از چک ها و اسنادی که در بازار پاس میکنید یک فایل اسکن شده یا یک رونوشت کاغذی داشته باشید تا در صورت مشکلات بعدی و نیاز به مطابقت به خطایی بر نخورید.
 
5-همیشه به یاد داشته باشید که ابتدا تمام قسمت های چک را پر کرده و سپس امضا کنید. به عبارت دیگر هیچگاه چک هایتان را بدون تاریخ و مبلغ مشخص امضا نکنید.
 
6-برای نوشتن اطلاعات چک همیشه از خودکار شخصی خود استقاده کنید، چرا که خودکار ها و روان نویس هایی وجود داشته که پس از گذشت مدتی پاک شده و میتوان دوباره بر روی آن از نو نوشت.
 
7-بر روی قسمت متصل به دسته چک خود تاریخ، علت و وجه چک را بنویسید به طوری که گوشه ای از نوشته تان تا خود برگه اصلی چک ادامه پیدا کند.
 
8- با استفاده از این ترفند راه جعل و دزدی را به طور قطع خواهید بست.در پایان همیشه دسته چک های خود را نزد خود نگه داشته و جدا کردن بی مورد برگ های آن اکیدا خودداری کنید.
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
 44499464 -021      فکس:89775554-021
 09129497458        09120570744
 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ