حسابداران تراز محور

13 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1359

تطبيق تراز چهارستونى و اظهارنامه تسليمى سال مورد رسيدگى با دفاتر

تطبيق تراز چهارستونى و اظهارنامه تسليمى سال مورد رسيدگى با دفاتر


تطبيق تراز چهارستونى و اظهارنامه تسليمى سال مورد رسيدگى با دفاتر
 
تراز آزمايشى چهارستونى قبل از بستن حساب‌ها را اخذ نموده و جمع بدهکار و بستانکار و هم‌چنين مانده‌هاى بدهکار و بستانکار آن را با دفاتر کل مطابقت دهيد.
 
-جمع ستون‌هاى تراز آزمايشى را کنترل نمائيد.
 
-جمع ستون‌هاى بدهکار و بستانکار تراز آزمايشى را با جمع دفتر روزنامه مطابقت دهيد.
 
-نسخه‌اى از اظهارنامه تسليمى به وزارت امور اقتصادى و دارائى را اخذ و ارقام مندرج در آن را با دفتر کل مطابقت دهيد. در مواردى که جمع ارقامى در اظهارنامه يک‌ جا در دفتر کل و يا جمع ارقامى از دفتر کل يک‌جا در اظهارنامه منظور شده با مراجعه به کارت‌هاى معين:
 
۱- تجزيه اقلام مندرج در اظهارنامه با شماره حساب‌هاى معين را مشخص نمائيد.
 
۲- اقلام به‌دست آمده را با دفتر کل مطابقت دهيد.
 
-در موقع مراجعه به حوزهٔ مالياتى مربوطه، اظهارنامهٔ اخذ شده از مؤدى را از نظر ارقام و مصاديق با اظهارنامهٔ موجود در پروندهٔ مودى در حوزهٔ مالياتى کنترل نمائيد. هم‌چنين صورت‌جلسهٔ مجمع عمومى را با صورت‌جلسهٔ موجود در پروندهٔ مالياتى مقابله و شمارهٔ رسيد اخذ شدهٔ مذکور را نيز در پروندهٔ مؤدى کنترل نمائيد.
 
 
 
 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

09129497458           09120570744

 

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ