حسابداران تراز محور

15 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1071

تغییر در رویه رد دفاتر بدلیل دریافت فاکتور از کد فروش

 تغییر در رویه رد دفاتر بدلیل دریافت فاکتور از کد فروش


 تغییر در رویه رد دفاتر بدلیل دریافت فاکتور از کد فروش 
- بند 7 از ماده 6 و بند 3 از ماده 7 دستورالعمل به کارگیری شماره اقتصادی مودیان مالیاتی موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم ابطال شد
بدنبال شکایت سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران از سازمان امور مالیاتی کشور در دیوان عدالت اداری این بند ابطال شد.
 
روابط عمومی سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اعلام کرد:
 از سال 1392برخی از  کارخانه های  لوله و پروفیل فولادی  با مشکل رد دفاتر مالیاتی به دلیل معامله با افراد کدفروش مواجه شدند و این درصورتی بود که همین افراد کدفروش از دید سازمان امور مالیاتی ، همان اشخاصی هستند که سازمان امور مالیاتی آنها را ثبت نام کرده و به آنها کد اقتصادی اختصاص داده و در سایت خود آنها را معرفی نموده است.
سرانجام این سندیکا مکاتبات عدیده ای با سازمان امور مالیاتی کشور انجام داده ولی ثمری نداشت و نهایتاً در  سال 1394 مجبور به طرح شکایت در دیوان عدالت اداری شد.
و خوشبختانه در سوم اسفند ماه۱۳۹۵ در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری رأی بر ابطال بند 7 از ماده 6 و بند 3 از ماده 7 دستور العمل به کارگیری شماره اقتصادی مودیان مالیاتی موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم شد.
 
- این رأی برای کلیه تولیدکنندگان و شرکتهایی که در این زمینه رد دفتر شده اند نیز قابل استفاده است
 
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ