حسابداران تراز محور

15 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1110

تفاوت بیمه اختیاری با بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد

تفاوت بیمه اختیاری با بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد


تفاوت بیمه اختیاری با بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد 
️این تفاوت علاوه بر نیاز داشتن به حداقل 30 روز سابقه قبلی برای متقاضیان بیمه اختیاری، به نوع خدماتی که ارائه می‌شود نیز مربوط می‌شود.
 در بیمه اختیاری حق‌بیمه 26 درصد مقطوع است که کل خدمات از قبیل مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و تعهداتی شامل درمان، هزینه‌های پروتز و اروتز، هزینه کفن‌ودفن را دربرمی‌گیرد ولی در بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تعهدات به چند دسته به شرح زیر تقسیم می‌شود:
- بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با 12 درصد: در این نوع بیمه فقط خدمات مربوط به بازنشستگی ارائه می‌شود.
- بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با 14 درصد: در این نوع بیمه خدمات پرداخت مستمری بابت بازنشستگی بیمه‌شده و پرداخت مستمری به بازماندگان در صورت فوت بیمه‌شده اصلی ارائه می‌شود.
- بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی 18 درصد: در این نوع بیمه خدمات پرداخت مستمری بازنشستگی و فوت و همچنین خدمات مربوط به ازکارافتادگی کلی غیرناشی از کار به این گروه از بیمه‌شدگان ارائه می‌شود. این بیمه شامل ازکارافتادگی جزئی و نقص عضو نمی‌شود...
- بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی کلی و درمان، با 18 درصد دستمزد توافق‌شده همراه هزینه درمان به صورت سرانه: حق‌بیمه درمان در این نوع بیمه با توجه به افراد تحت تکفل به صورت سرانه ماهانه دریافت می‌شود. سرانه درمان هر سال توسط شورای عالی درمان تعیین می‌شود. 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ