حسابداران تراز محور

16 /03 /1396
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
2638

تفاوت کارگر با کارمند چیست؟
تفاوت کارگر با کارمند
 
لفظ کارگردرماده۲ قانون کار:
 
موضوع قابل توجه درموردتعریف کارگرآن است که لفظ کارگر بر اشخاص حقیقی دلالت دارد و شرکتها و موسسات کارگر محسوب نمیشوند.
و همچنین لفظ به هرعنوان درماده مذکور،نشان دهنده عام بودن مفهوم کارگر است یعنی کسانی که کاریدی یافنی انجام میدهند،مانند : 
دکتر،مهندس،کارگرساده و...
 
تفاوت کارگر با کارمند:
 
واژه کارگر را در مورد کسی بکار میبرندکه کارشان جنبه یدی یا فنی داشته باشد و بر عکس به کسانی که کارشان جنبه فکری دارد یا با نوشتن،دفتر و محاسبه و مانند آن سر و کار دارندکارمند میگویند.
ولی از نظر مفهوم حقوقی،رابطه کارگری و کارفرمایی رابطه ایست حقوقی که براساس چگونگی و کیفیت ارتباط میان دو طرف یعنی دادن دستور و نظارت بر کار و پرداخت مزد از سوی کارفرما و انجام کار زیر نظر کارفرما در برابر دریافت مزد از سوی کارگر خلاصه میشود.
در این رابطه ، نوع کار مهم نیست مثلا حسابدار،ماشین نویس از نظرعرف کارمند ولی از نظر حقوقی و دیدگاه قانون کار کارگر محسوب می شود. 
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ