حسابداران تراز محور

17 /03 /1396
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
2866

ثبت هزینه اخذ گواهینامه ایزو در دارایی نامشهود یا هزینه دوره؟
 ثبت هزینه اخذ گواهینامه ایزو (در دارایی نامشهود یا هزینه دوره)
 
 شرکت ما دارای ایزو میباشد که هزینه های مربوط به اخذ ایزو را بعنوان دارایی نامشهود ثبت شده است. حال هر ساله بابت تمدیدش میبایست هزینه هایی پرداخت گردد. لذا خواهشمند است بفرمایید هزینه های تمدید رو هر ساله به دارایی های نامشهود اضافه کنم یا هزینه کنم؟
 پاسخ :
ايزوها در واقع كاليبره نشان دادن يك موسسه هستند در رابطه با استانداردهاي رايج و تعريف شده حتي آيين نامه هاي داخلي يك موسسه فرضا مي آيند در يك شركت برگه هاي رايج اداري يك موسسه را شناسائي و كد دهي مينمايند .
پروسه گردش كار را جويا شده و چند مورد را بررسي و  صحت و سقم آن را راستي آزمايي مينمايند فرضا كاركنان هر بخش بايد با توجه به موضوع كاري آموزشهايي را ديده باشند اگر داراي گواهي دوره آموزش باشند استاندارد رعايت شده وگرنه بايد براي ارائه ايزو آموزشهاي لازم را كاركنان لازم است بگذرانند.
پس ايزوها نميتوانند در سرفصل دارائهاي نامشهود جاي داشته باشند مثل سرقفلي.
ضمنا طبق استاندارد17 یك دارايي هنگامي معيار قابليت تشخيص را در تعريف دارايي نامشهود احراز مي كند كه يكي ازشرايط زير را داشته باشد:
الف . جدا شدني باشد، يعني بتوان آن را به منظور فروش، انتقال، اعطاي حق امتياز، اجاره يا مبادله (به صورت جداگانه يا همراه با يك قرارداد، دارايي يا بدهي مرتبط ) از واحدتجاري جدا كرد، يا
 
ب . از حقوق قراردادي يا ساير حقوق قانوني ناشي شود، صرفنظر از اينكه آيا چنين حقوقي قابل انتقال يا جدا شدني از واحد تجاري يا ساير حقوق و تعهدات باشد يا خير.
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ