حسابداران تراز محور

17 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1102

ممنوعیت مشاوره مالیاتی کارکنان سازمان امور مالیاتی

ممنوعیت مشاوره مالیاتی کارکنان سازمان امور مالیاتی


ممنوعیت مشاوره مالیاتی کارکنان سازمان امور مالیاتی:
به قرار اطلاع برخی همکاران عضو سازمان متبوع با وجود اشتغال در این سازمان در ساعات غیراداری در شرکتها و سایر موسسات تجاری قبول خدمت مینمایند. 
در حالی که اولا طبق اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به طور کلی مشاوره حقوقی کارمندان دولت ممنوع میباشد. ثانیا همانطور که در بخشنامههای قبلی وزارت متبوع نیز تذکر داده شده. 
اصولا این گونه افراد با وجود داشتن مسوولیت در واحدهای مالیاتی طبعا به لحاظ ایجاد علقه بین مستخدم و آمر نمیتوانند در انجام وظایف قانونی خود جوانب بیطرفی را کاملا رعایت کنند. 
لذا به موجب این بخشنامه به کلیه کارکنان مالیاتی تابع سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ میشود که در دوران اشتغال به هیچوجه مجاز به انجام دادن مشاوره مالیاتی و تنظیم دفتر و اظهارنامه و اموری نظیر آنها در ساعات اداری و غیراداری نمیباشند و اگر به دلایلی ناگزیر از قبول خدمات در موسسات مزبور هستند مقرر میشود ظرف پانزده روز از تاریخ وصول این بخشنامه (در مورد آنهایی که اکنون مشغول خدمات به آن ترتیب میباشند) و یا قبل از شروع خدمت (در مورد افرادی که بعدا تصمیم به این امر اتخاذ نمایند) مراتب را به مدیر واحد مربوط اعلام دارند تا ترتیب انتقال آنها به سازمانهای غیرمالیاتی داده شود. 
 
قابل ذکر است که حسب مفاد قسمت اخیر اصل ۱۴۱ مذکور سمتها و فعالیتهای آموزشی در دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی از این حکم مستثنی است. 
 
 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

 

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ