حسابداران تراز محور

21 /03 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1038

تاثير ماليات بر ارزش افزوده در توسعه زير ساختهاي شهري

تاثير ماليات بر ارزش افزوده در توسعه زير ساختهاي شهري


 

تاثير ماليات بر ارزش افزوده در توسعه زير ساختهاي شهري:
 
زير ساخت هاي يک کشور نقش اثرگذاري در رشد اقتصادي و توسعه آن کشور دارد. بدون شک توسعه زيرساخت هاي يک کشور عامل مهمي در پويايي نظام اقتصادي و حتي رفاه افراد آن جامعه دارد. يکي از بزرگترين چالش هاي پيش روي کشورهاي توسعه نيافته و يا در حال توسعه، عدم توانايي در توسعه زيرساخت هاي اصلي و بويژه تأمين اعتبارات مالي پروژه هاي مذکور مي باشد. پس مي توان نتيجه گرفت که توسعه همه جانبه هر کشوري در گرو توسعه زيرساخت هاي اقتصادي و صنعتي آن مي باشد. از سوي ديگر نقش و تاثير ماليات در توسعه اقتصاد کشور و انجام زير ساخت ها پروژه هاي عمراني وهمچنين آثار آن برهمگان واضح و روشن است. طرح هايي عمراني همچون: بزرگراهها، خيابانها، جاده‌ها، و پل ها، حمل و نقل عمومي، فرودگاه‌ها و خطوط هوائي، منابع آبي، مديريت شهري ، توليد جريان برق و مخابرات ، ارتباطات ، مديريت سلامت جامعه ،توسعه آموزش و پرورش در مناطق کمتر توسعه يافته و گسترش خدمات در مناطق محروم مستلزم تامين منابع مالي عظيمي مي باشد . درآمد هاي مالياتي رابطه مستقيمي با بودجه کشور دارد وهر چقدر درآمدهاي مالياتي بيشتر باشد ، نقش سازنده تري در فعاليت هاي اقتصادي و توسعه و عمران جامعه ايفا خواهد کرد . ماليات و پرداخت بموقع آن ضامن بسترسازي و رفع نيازهاي اوليه براي توسعه زيرساخت هاي کشور و پيشبرد صحيح و بهينه امور کشور است. دولتمردان و قانونگذاران در همه کشورهاي جهان، نقش پر رنگ و بسيار برجسته‏اي براي درآمدهاي مالياتي در اين حوزه قائل شده‏اند. در ايران نيز تمهيداتي از اين دست مورد نظر قانونگذاران قرار گرفته است، به طوري که با اختصاص بخش قابل توجهي از درآمدهاي حاصل از ماليات بر ارزش افزوده به شهرداري‏ها راه را براي تامين منابع پايدار مورد نياز اين حوزه هموار کرده ‏اند. 
در حال حاضر که نرخ ماليات بر ارزش افزوده در ايران 9 درصد اعلام شده است، 3 درصد به شهرداري‏ها اختصاص يافته است که اين منابع پيامدهاي بسيار اثربخش و سودمندي را در حوزه توسعه زيرساخت‏هاي شهري به همراه داشته است. ماليات بر ارزش افزوده نه تنها ياري‏گر شهرداري‏ها و شهرهاي کوچک بوده است، بلکه در شهرهاي بزرگ نيز نقش پر رنگي از خود بر جاي گذاشته است. تامين چنين منبع درآمدي پايداري براي اين حوزه باعث خواهد شد توسعه زيرساخت‏ها و خدمات شهري به شيوه‏اي پايدار و هميشگي دنبال شود و با بروز مشکلاتي از قبيل کسري بودجه و يا اُفت درآمدهاي نفتي دچار نوسان و توقف نشود.
 
 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

 

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ