حسابداران تراز محور

27 /03 /1396
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
1042

تغییرات اظهارنامه مالیاتی 1396 چیست؟
در کدام صفحات از اظهارنامه مالیاتی ۹۶ تغییرات ایجاد شده است؟
 
در صفحه ۲: اطلاعات حساب بانکی قرار دارد که در اظهارنامه جدید دو بخش گردش حساب و مانده حساب به اضافه شده است.
صفحه ۱۴ و ۱۵ صفحات جدید است که اضافه شده که طبق قانون افزایش درآمد را با کاهش نرخ مالیات اعمال میکند . به این صورت که در صورتی که میزان درآمد سال جاری نسبت به سال قبل ۱ درصد افزایش یابد نرخ مالیات به میزان ۱ واخد کاهش پیدا میکند.
صفحه ۶ این اظهارنامه مربوط به دفاتر است . در صورتی که سندها به صورت روزانه انجام شود باید قسمت اول دفاتر دستی تکمیل گردد با ذکر این نکته که کد پیگیری پلمب دفاتر هم باید درج شود تا بررسی گردد که آیا این دفاتر در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده است یا خیر، و در صورتی که سندها به صورت ماهیانه است و گردش عملیات ثبت میشود باید از سیستم مکانیزه استفاده کرد.
صفحه ۱۵ جدید است که مربوط به قرارداد های کارفرما و پیمانکار است . در صفحه ۱۷ اطلاعات مربوط به عملیات ماده ۱۶۹ باید گزارش گردد .
در اظهارنامه برخی صفحات جابجا شده اند برای مثال صفحه ۲۰ مربوط به اطلاعات ترازنامه بود که در سال جدید این جداول به  صفحه ۱۲ منتقل شده است.
و اطلاعات سود و زیان نیز که قبلا در صفحه ۲۱ بود به صفحه ۱۳ منتثل شده است.
 
 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور

44499464 -021     فکس:89775554-021

 09129497458           09120570744

 

برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ