حسابداران تراز محور

17 /04 /1396
مدیر سایت
اخبار جدید
1356

حذف شیوه رسیدگی علی الرس از پرونده های مالیاتی

حذف شیوه رسیدگی علی الرس از پرونده های مالیاتی

 حذف شیوه رسیدگی علی الراس از پرونده های مالیاتی

اگر چه در سالهاي گذشته نحوه محاسبه مالیات از طریق علی الراس امكان پذير بود ، اما از سال ۱۳۹۵ ، موضوع علی الراس  در قانون مالياتها حذف شده و محاسبه مالیات بر اساس سود محاسباتی صورت میپذیرد .
 بنابراین اثبات درآمد و هزینه به عهده مودی است.
 اشخاص حقیقی در ارتباط با هزینه ها با عنایت به گروه ۱ و ۲ و ۳ می بایستی مدارک مثبته هزینه را طبق فرمت اعلام شده ( گروه ۱ علاوه بر مدارک دفاتر قانونی روزنامه و کل و گروههای ۲ و ۳ فرمتهای  اعلامي ) و اشخاص حقوقی همانند گروه ۱ همراه با ثبت آن در سامانه وزارت دارایی موضوع ماده 169 و در مورد سایر هزینه ها از جمله حقوق و یا اجاره ضمن محاسبه مالیات متعلقه و واریز آن به حساب سازمان امور مالیاتی  نسبت به اعلام آن در زمان مقرر به ممیز خود ( از طریق سامانه ويا دستی) اقدام نمایند
شایان ذکر است تقابل عملیات با سامانه مالیات ارزش افزوده از اهداف سازمان امور مالیاتی کشور است.
توجه فرمایید اعلام و اثبات درآمدها و هزینه ها در زمان مقرر حائز اهمیت میباشد و در صورت عدم ارائه و یا پذیرش درآمدها و  هزینه ها، سود قابل محاسبه افزایش یافته که موجب افزایش مالیات میگردد.
توصیه میگردد از امروز با کنترل و اجرای وظایف مودی موجبات افزایش مالیات و جرایم متعلقه را فراهم نسازيد
تا در آینده نگوییم
 《قبلا" علی الراس میشدیم بهتر بود》
البته تمام موارد در صورت اجرای طرح جامع مالیاتی بوده و در صورت عدم وجود زیرساختهای لازم سازمان امور مالیاتی میتواند تا سه سال با قانون قبلی وظایف خود را اجرا نماید.
برچسب:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ