مطالبه مالیات متمم به استناد تراکنش و گردش حساب مودی ، به استناد کدام ماده از قانون مالیاتهای مستقیم میباشد؟

24 /05 /1396
مدیر سایت
سوالات مالیاتی و حسابداری
2509

مطالبه مالیات متمم به استناد تراکنش و گردش حساب مودی ، به استناد کدام ماده از قانون مالیاتهای مستقیم میباشد؟
مطالبه مالیات متمم به استناد تراکنش و گردش حساب مودی ،که بعضا از عملکرد 1390 به بعد برای برخی از مودیان صادر و ابلاغ گردیده به استناد کدام ماده از قانون مالیاتهای مستقیم و  کدام آئین نامه میباشد؟
 
- پاسخ 
 
+ در قانون قدیم قبل از اصلاحیه مورخ 94/4/31 باستناد تبصره 2 ماده97 در فراز پایینی این تبصره آمده است :
 
+ در صورت داشتن درآمد ناشی از فعالیت مکتوم که مستند به دلایل و قراین کافی باشد درآمد مشمول مالیات آن فعالیت همواره از طریق علی الراس تشخیص و به درآمد مشمول مالیات قبلی افزوده میشود.
 
- حال چنانچه برگ تشخیص صادر و ابلاغ شده چه به قطعیت رسیده باشد یا نرسیده باشد و معلوم شود مودی فعالیت کتمان شده داشته است چه از طریق رسیدگی به تراکنشهای مالی فرد باشد چه هر گونه قراین و دلایلی اداره امور مالیاتی میتواند نسبت به آن فعالیت مودی برگ متمم صادر کند 
 
+ پس بنابراین تراکنش های مالی مودی نیز میتواند یکی از قراین و دلایل برای تشخیص درآمد متمم باشد و در اصلاحیه قانون در تبصره ماده 97 با راه اندازی بانک اطلاعات نظام جامع مالیاتی مجموعه اطلاعات بدست امده از سیستم بانکی و غیره نسبت به تعیین مالیات مودی اقدام خواهد شد.
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
 
44499464 -021     فکس:89775554-021
 09129497458           09120570744  
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

شرکت حسابداری حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.