حسابداران تراز محور

26 /05 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
2351

هشت توصیه حرفه ای در ارسال صورت معاملات فصلی

هشت توصیه حرفه ای در ارسال صورت معاملات فصلی


 1- همیشه یک گزارش اضافی خرید و یک گزارش اضافی فروش رد میکنیم ( یعنی بیش از یک گزارش برای هر مورد خرید یا فروش و یا ...) تا بتوان بعدا اصلاحات احتمالی رو در قالب آن انجام داد.

 
2- اصلاح گزارشات فصلی را  تا زمان رسیدگی پرونده معوق میکنیم تا امکان انجام  همه اصلاحات مورد نیاز بطور یکجا میسر باشد.
 
3- در ۱۶۹ مکرر تاریخ پرداخت ملاک تشخیص زمان معامله است ولی در ارزش افزوده تاریخ انجام معامله. و این مغایرتی است که  میتواند وجود داشته باشد و اگر مستند باشد. موجب رد دفاتر نخواهد بود.
 
4- ارسال اطلاعات پس از موعد رافع جرائم نیست اما شرط بخشودگی موضوع ماده ۱۹۰ و ۱۹۳ میباشد.
 
5-  بموجب بند ۱۱ آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۶۹ مکرر، گزارش تجمیعی صرفا برای خرید میسر هست نه برای فروش. آن هم فقط برای دو گزینه:  
الف) مشمولین ماده ۸۱ ق م م   
ب) افرادی که ملزم به ثبت نام نیستند 
 
6- کد اتباع خارجی را میتوان از سامانه ثبت شرکتها  و ثبت نام در وبسایت .tax.Govir  و انتظار بمدت ۴۸ ساعت ، دریافت کرد.
 
7- اگر ارزش گمرکی با ارزش واقعی کالا تفاوت داشته باشد ، مبلغ واقعی خرید از کشور خارجی ملاک ثبت است ( البته به شرط احراز و وجود اسناد معتبر)
 
8- قراردادهای اجاره هم نیاز به ارسال گزارشات فصلی دارند . اگر شرکت باشد ، برای موجر و مستاجر هردو  و اگر شخص باشد فقط مستاجر الزام به ارسال اطلاعات دارد.
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
 
44499464 -021     فکس:89775554-021
 09129497458           09120570744  
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ