حسابداران تراز محور

26 /06 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1148

جرائم لیست مالیات حقوق

جرائم لیست مالیات حقوق


 ۱-ماده ۱۹۷ : 

شما موظف به ارسال لیست در تاریخ و مهلت مقرر هستین ،درصورت عدم ارسال و یا تاخیر در ارسال ، به نسبت مبلغ کل حقوق شما ۲% جریمه میخورین.
مثلا:
برای سال ۹۵ تا بهمن لیستها رو ارسال کردین ،اسفند رویادتون رفته وحقوق اسفندهم ۲۰۰ میلیون ریال هست و مثلا در خرداد ماه هم ۱۰ میلیون ریال کمتر لیست رد کردین ، در مجموع شما ۲۱۰ میلیون ریال لیست کمتر ارائه کردین که به این عدد ۲% جریمه میخوره.
 
۲- ماده ۱۹۹: 
باستناد ماده ۸۴ شما مکلف به ارسال لیست حقوق و پرداخت مالیات متعلقه تا پایان ماه بعداز تخصیص یا پرداخت هستین.
مثلا :
شما لیست اردیبهشت رو در تاریخ درست ارسال کردین ،اما مالیات ۵۰ ریالی رو پرداخت نکردین ، موقع رسیدگی ممیز متوجه این موضوع میشه وشما بایدبه نسبت این ۵۰ ریال ،یه ۱۰% جریمه بابت عدم پرداخت پرداخت کنین و به ازای هرماه هم ۲.۵%جریمه تاخیرپرداخت تازمان و سررسید رسیدگی، پرداخت کنین.
 
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
88705994 -021     فکس:89775554-021
 09129497458           09120570744  
 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ