حسابداران تراز محور

25 /07 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1320

نکاتی درباره مالیات بر درآمد اجاره املاک

نکاتی درباره مالیات بر درآمد اجاره املاک


1-  پرداخت مالیات بر درآمد اجاره، به عهده موجر است.

 
2-  هر واحد آپارتمان، از نظر مالیات بر درآمد اجاره، برای خودش یک مستغل و یک پرونده مالیاتی به شمار می رود. بنابراین، اگر شخصی سه واحد از ۴ واحد آپارتمانش را اجاره داده باشد باید برای هر سه مورد اجاره طی سه پرونده جداگانه، مالیات بر اجاره بپردازد.
 
3-  اگر موجر، خودش هم مالک نباشد باز هم مشمول پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک خواهد بود.
 
4- محل سکونت افراد تحت تکفل و پدر و مادر و فرزند، مشمول مالیات بر درآمد اجاره نخواهد بود مگر اینکه ثابت شود قرارداد اجاره دارند.
 
5- در مورد ملکی که به صورت تجهیز شده (مبله) یا همراه با ماشین آلات (همانند کارگاه ها و کارخانه ها) اجاره داده می شود محاسبه مالیات بر درآمد اجاره به اینگونه خواهد بود که اجاره اثاثه و ماشین آلات نیز جزء درآمد ملک به شمار خواهد رفت و مشمول مالیات بر درآمد اجاره خواهد شد. این مالیات نیز از موجر، مطالبه خواهد گردید.
 
6-  برابر اصلاحات قانونی جدید، از نظر اداره امور مالیاتی تفاوتی نمی کند که قرارداد اجاره رسمی یا قرارداد اجاره عادی منعقد کرده باشید. مالیات بر درآمد اجاره  بر اساس تشخیص سازمان امور مالیاتی و جدول اجاره املاک مشابه تعیین خواهد گردید.
 
 
 
 
 

موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
88705994 -021     فکس:89775554-021
 09129497458           09120570744  
 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ