حسابداران تراز محور

20 /08 /1396
مدیر سایت
مقالات حسابداری
1488

مودیان مالیاتی مشمول مالیات با نرخ صفر

مودیان مالیاتی مشمول مالیات با نرخ صفر


  در قانون مالیاتهای مستقیم از جمله درآمدهای مودیانی که مالیات آن با نرخ صفر محاسبه می شود به شرح زیر اعلام گردیده است:

 
- ماده ۱۳۲ ق.م.م ( به مدت محدود )
- ماده ۱۳۳ ق.م.م 
- ماده ۱۳۴ ق.م.م
- ماده ۱۳۹ ق.م.م ( به استثنای بندهای الف . ب . ز آن ) 
- ماده ۱۴۲ ق.م.م
- ماده ۱۴۳ ق.م.م
- ماده ۱۴۳ مکرر ق.م.م ( تبصره ۱ آن ) 
- قسمت اخیر ماده ۲۸۰ ق.م.م
 
_  منظور از مالیات با نرخ صفر روشی است که مودیانِ مشمول آن مکلف به تسلیم اظهارنامه ، دفاتر قانونی ، اسناد و مدارک حسابداری حسب مورد ، برای درآمدهای خود به ترتیب مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم و در مواعد مشخص شده به سازمان امور مالیاتی می باشند .
 
_  سازمان امور مالیاتی مکلف به بررسی اظهارنامه و تعیین درآمد مشمول مالیات بر اساس مستندات ، مدارک و اظهارنامه تسلیمی است و پس از تعیین درآمد مشمول مالیات مودیان ، مالیات آن با نرخ صفر محاسبه میشود .
 
_  فلذا مودیان مالیاتی یادشده توجه داشته باشند ، صرف ارائه اظهارنامه مالیاتی موجباتی برای بهره مندی از معافیت مالیاتی مقرر نخواهد بود .
 
_  ترجیحاً باستناد تبصره ( ۱ ) ماده ۱۴۶ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم ، شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی مندرج در ق.م.م و حتی سایر قوانین ، ارائه اظهارنامه مالیاتی ، دفاتر و یا اسناد و مدارک موضوع ماده ۹۵ ق.م.م در موعد مقرر به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی اعلان می نماید می باشد .
 
 
 
 
 
 
 
موسسه حسابداری حسابداران تراز محور
88705994 -021     فکس:89775554-021
 09129497458           09120570744  
 
برچسب ها:
چرا شرکت حسابداری حسابداران تراز محور؟

حسابداران تراز محور با جمعی از متخصصین خبره حسابداری و مالیاتی و با سالها تجربه راهکارهای سریع و مفیدی را جهت رفع مشکلات مالی و مالیاتی کارفرمایان گرامی پیشنهاد خواهد نمود . ما بر این باوریم که داشتن یک سیستم مالی منظم میتواند از هدر رفت منابع موسسات به طور چشمگیری جلوگیری نماید و عنصر مهمی در پیشرفت یک شرکت باشد .جهت مشاوره رایگان با مشاورین مالی و مالیاتی با شرکت حسابداری حسابداران تراز محور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق واتساپ